Strona główna » OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 stycznia 2023 r. < Wróć
31 12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 stycznia 2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia 2023 r.)

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Wtorek – Najświętszego Imienia Jezus

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy świętej.

Wychodząc z kościoła można u ministrantów nabyć kadzidełka i kredę, które w Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie można przynieść do pobłogosławienia. W samą Uroczystość kadzidełka będzie można nabyć przed Mszą świętą. Ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na potrzeby Służby Liturgicznej w naszej Parafii.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Na Mszach świętych będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Składka na Mszach przeznaczona jest na Misje.

W czwartek  wypada I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. W piątek nie będzie spowiedzi pierwszo piątkowej z racji na Uroczystość. Przypominamy, aby praktykujący nabożeństwo pierwszych piątków przyjęli Komunię Świętą w tym dniu, a ze spowiedzi w razie potrzeby prosimy skorzystać w pierwszy czwartek.

W czwartek spotkanie do bierzmowania dla kandydatów z klasy 8 po Mszy świętej wieczornej.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zatorskiej Orkiestry oraz wspólne kolędowanie w dniu 6 stycznia po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele.

Informujemy o Pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej przez Parafię św. Marcina w Biskupicach przez ks. Roberta Jończyka w dniach 8 -16 marca 2023r. Szczegóły w zakrystii i na stronie Parafii Biskupice.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i środę po Mszy świętej wieczornej. W sobotę kancelaria nieczynna.

Transmisja Różańca codziennie o godz. 20.30.